منوی دسته بندی

چسب ایزوگام

چسب ایزوگام چیست و کاربرد های آن

نصب ایزوگام در شرایط زیرسازی مختلف به تجهیزات کمکی گوناگونی نیاز دارد تا کارایی لازم و چسبندگی مناسب برای عمر طولانی ایزوگام به دست بیاید. یکی از موادی که در هنگام نصب ایزوگام مورد استفاده قرار می‌گیرد، چسب ایزوگام است و بسته به شرایط موجود و تشخیص نصاب ایزوگام ممکن است استفاده از آن نیاز باشد.

چسب ایزوگام

چسب ایزوگام چیست ؟

هنگامی که قصد ترمیم ایزوگام را داشته باشیم و سطح زیرین ایزوگام از کیفیت و مسطح بودن کافی برخوردار نیست و یا هنگامی که سطح زیرین ایزوگام دارای حفره‌ها و ناصافی‌هایی است مثلا نصب ایزوگام روی آسفالت با کیفیت پایین یا نصب ایزوگام روی لایه بتنی، برای ایجاد چسبندگی بیشتر از چسب ایزوگام استفاده می‌شود.

چسب ایزوگام با استفاده از از قیر و امولسی فایر تولید می‌شود. پس از خشک شدن چسب ایزوگام، تنها قیر باقی می‌ماند و سطح برای نصب ایزوگام کیفیت لازم را پیدا می‌کند.

روش استفاده از چسب ایزوگام

چسب ایزوگام برای استفاده نیازی به گرم کردن ندارد و به همین دلیل استفاده از آن سریع و آسان است. تنها پس از نصب مدتی( حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ) باید منتظر بمانیم تا سطح کاملا خشک شود و شرایط برای نصب ایزوگام اصلی آماده شود.

از چسب ایزوگام بسته به شرایط زیرسازی موجود، به مقدار مناسب استفاده می‌شود. معمولا یک لایه چسب ایزوگام برای زیرسازی کافی است.

مزایای استفاده از چسب ایزوگام

چسب ایزوگام دارای مزایای مختلفی است که برخی از آن‌ها عبارتند از:

  1. ایجاد چسبندگی زیاد با ایزوگام و نصب بسیار بهتر ایزوگام و عمر بیشتر آن
  2. استفاده‌ی آسان و عدم نیاز به گرما یا حلال
  3. پوشش مناسب سطوح ناصاف مثل آسفالت یا بتن
  4. پوشش مناسب ایزوگام‌های ترک خورده و قدیمی به آسانی

علاوه بر این چسب ایزوگام حالت سیال ندارد و استفاده از آن در زیر ایزوگام باعث چسبندگی بسیار خوب ایزوگام به سطح زیرین و همچنین به دلیل اینکه چسب ایزوگام رطوبت را از خود عبور نمی‌دهد، می‌تواند کیفیت ایزولاسیون بام را در مناطقی که دارای رطوبت و باران زیاد هستند، بهبود بدهد.

novinbam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *