منوی دسته بندی

ایزوگام پودری(بدون فویل)

ایزوگام پودری چیست و کاربردهای آن

ایزوگام پودری

معرفی محصول :

ایزوگام پودری فاقد روکش آلومینیومی است اما از لحاظ کیفیت قیر و تیشو تفاوتی با ایزوگام فویلدار ندارد.

عایق رطوبتی ایزوگام ساده (پودری) نوعی عایق متشکل از قیر و الیاف مصنوعی است که با گرما بربستر بام و سازه های مختلف چسبیده میشود و از نفوذ آب و نم و رطوبت به محیط زیر خود جلوگیری می کند.

عمر مفید این محصول بطور میانگین ۱۰ سال بوده و عوامل مختلف از جمله شرایط محیطی و نحوه استفاده از سازه و مواد مصرفی در تولید نیز براین زمان تاثیر بسزایی خواهند داشت.

لایه های تشکیل دهنده محصول :

مواد تشکیل دهنده ایزوگام ساده عبارتند از :

·       لایه پلی اتیلن Polyethylene Film و یا پودر تالک و در پاره ای از محصولات پودر مس ۰۰۶

·       بافت تیشو Tissue

·       پلی استر Polyester

·       مواد افزودنی پلیمری مخصوص  ایزوگام سایه گستر

·       لایه پلی اتیلنPolyethylene Film

موارد کاربرد :

این محصول بدلیل سبکی و مقاومت بالا به تنهایی یک عایق رطوبتی کامل بوده و دارای کاربری های مختلف  میباشد. از جمله موارد استفاده این محصول میتوان موارد زیر را ذکر نمود :

·       ایزولاسیون بام ساختمان

·       استخرها و مخازن آب

·       تونل ها

·       کانال های آبیاری

·       سرویسهای بهداشتی

·       سردخانه ها

·       سدها

·       باند فرودگاه

·       مراکز پرورش دام و طیور

·       و …

فرآیند تولید محصول :

تولید این محصول در کارخانجات تولیدی و با ماشین آلات ویژ صورت میگیرد. ابتدا لایه های تیشو و پلی استر وارد تشتک قیر شده و سپس با مواد پلیمری یا قیر دمیده آغشته میگردد. در این قسمت ضخامت لایه توسط غلطک خروجی تشتک تنظیم شده و پس از این مرحله وارد تشت آب میشود که در این مرحله با عبور لایه از چند غلطک و طی کردن مسیر در مجاورت آب باعث سرد شدن آن میگردد. در مرحله بعد بسته به نوع محصول فیلم پلی اتیلن (پلاستیک پشته) و یا پودر به لایه اضافه شده و لایه ایزوگام وارد آسانسور ذخیره سازی و یا رزرو میگردد. قسمت آسانسور باعث ذخیره سازی موقت ایزوگام و جلوگیری از توقف خط میشود. همچنین در این مرحله فن های خشک کن باعث خشک کردن سطح ایزوگام از رطوبت ناشی از تشت آب میشوند. در مرحله پایانی ایزوگام وارد قسمت رول کن شده و حول میله ای استوانه ای به طول ۱۰ متر رول گردیده و برش میخورد و پس از نصب لیبل توسط اپراتور از دستگاه خارج و پس از توزین آماده بارگیری میگردد. توزین ایزوگام بمنظور کنترل ضخامت لایه و درصورت نیاز تنظیم خروجی تشتک قیر میباشد. وزن معمول هر رول از این محصول ۴۰ کیلوگرم است.